Expert radí: 5 dôvodov, prečo investovať do skrytej kamery

Vďaka technologickému vývoju a lacnejším elektronickým zariadeniam sa špičkové systémy pre domácu bezpečnosť stali bežnými a všeobecne prístupnými. Nie všetci si však uvedomujú, že osobný multimediálny bezpečnostný systém je dostupný nielen bohatým ľuďom žijúcim vo veľkých domoch. Oplatí sa vedieť, že kamery, snímače pohybu a kamerové pasce môžu byť zakúpené za primeranú a dostupnú sumu.

Hlavným dôvodom pre inštaláciu takýchto zariadení v domoch je zabrániť vlámaniu. Máme totiž tendenciu si myslieť, že niekto čaká na to, kým opustíme dom aby sa do neho mohli vlámať. Ale kamery majú oveľa všestrannejšie využitie. Prinášame Vám päť hlavných dôvodov investovania do zariadení domácej bezpečnosti.

1. Cíťte sa bezpečne a spite bez obáv

Veľa ľudí sa bojí zlodejov. Sme si istý, že každý z vás sa aspoň raz prebudil uprostred noci kvôli rušivým zvukom a potom mal problémy zaspať bez toho, aby skontroloval čo ten hluk spôsobilo. Elektronický dohľad je dokonalou odpoveďou pre tieto situácie. Kamery inštalované na strategických miestach dodávajú pocit istoty a prinášajú nerušený spánok.

Príkladom diskrétnej kamery, ktorá vám môže pomôcť v boji proti zlodejom, je skrytá kamera v black boxe. Funguje to dobre, hlavne keď nie ste doma, pretože vďaka globálnemu dosahu ste okamžite informovaní o hrozbách kdekoľvek sa nachádzate. Ak hľadáte komplexné riešenie, môžete si najať profesionálnu bezpečnostnú spoločnosť, náklady sú však vyššie.

2. Odstrašte zlodejov

Určite nikto nechce zachytiť zlodejov pri čine a riskovať svoj život pri pokuse ich zastaviť. Prevencia je najlepším riešením, takže ak je to možné, inštalujte kamery na viditeľné (najmä v noci) miesta, čo spôsobí, že zlodej si dvakrát rozmyslí, či sa vkradne práve do vášho domu. Dokonca aj fiktívna kamera slúži tomuto účelu a je lepšia ako žiadne nahrávacie zariadenia vôbec, ale úprimne vás vyzývame, aby ste investovali do plne funkčných zariadení, ktoré sa skutočne používajú v prípade vlámania. Skvelým príkladom takejto kamery môže byť fotopasca na sledovanie. Ak ju nainštalujete na viditeľné miesto, môže vystrašiť zlodeja.

3. Záznam ako dôkaz

Čoraz častejšie sa vyskytujú situácie, kedy sa zlodejovi podarí nezanechať žiadne odtlačky prstov alebo iné stopy, a preto ich nemožno chytiť. To sa bohužiaľ stáva častejšie, než si myslíte, a v skutočnom živote neexistuje žiadny tím CSI, ktorý úspešne rozlúskne každý prípad len s vlasmi alebo malými znakmi, ktoré zlodeji zanechali za sebou.

To spôsobuje, že lupiči sú čoraz bláznivejší a odvážnejší. Opäť kamery prinášajú riešenie! Skryté v každodenných objektoch, ktoré sú k dispozícii všetkým za prijateľnú cenu, ktoré prekvapivo nie sú stále veľmi populárne – prečo je to tak? Koniec koncov, záznam z doby vlámania predstavuje nevyvrátiteľný dôkaz a veľký zdroj informácií o ľuďoch, ktorí to urobili!

4. Chráňte svoje deti

Akonáhle sa vaše dieťa narodí, máte túžbu sledovať ho a chrániť ho po celú dobu a elektrická „opatrovateľka“ poskytuje túto možnosť, sú na to dokonca aj telefónne aplikácie. Ale čo robiť, keď sú vaše deti už trochu staršie a vyžadujú si skutočnú opatrovateľku?

Internet je plný videoklipov zobrazujúcich opatrovateľky, ktoré sú nečestné alebo dokonca zneužívajú deti! Stojí za to, aby ste ich pozorovali, aj keď sa zdajú byť dôveryhodné. Vyskúšajte kamery skryté v každodenných objektoch, ktoré sú veľmi dobre zamaskované a nevyvolávajú žiadne podozrenie. Deti nemusia vždy povedať pravdu, najmä ak sa v domácnosti stalo niečo traumatizujúce alebo šokujúce, takže nahrávacie zariadenia sú najlepšou voľbou. Niektoré modely poskytujú prístup k živému vysielaniu, ale v akýchkoľvek  prípadoch keď sa niečo udeje, je nevyhnutná pravda doslova na dosah ruky. Nikto nechce šetriť na bezpečnosti svojich detí a ich pohodlí, nie?

5. Pohodlie

Okrem výhod elektrického monitorovania uvedených vyššie, niektorí ľudia jednoducho chcú byť informovaní o tom, čo sa deje v ich dome a okolí, bez nutnosti opustiť pohodlie postele alebo pohovky. Domáce bezpečnostné produkty sú nielen veľmi užitočné, ale aj super pohodlné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *