Expert radí: Ako si byť istý, že vaša kamera je na správnom mieste

Špionážne kamery sú niečím čo všetkých priťahuje a vzbudzuje v nich záujem, pretože prinášajú veľkú rozmanitosť ako vo svojich funkciách, tak aj v používaní. Zatiaľ čo niektoré kamery majú vynikajúcu infračervenú technológiu (infrared technology), iné zase pracujú s pohybovým senzorom (sensor activation). Špionážne kamery sú vybavené základnými technológiami až po tie špičkové pre optimálny výkon na základe vašich potrieb sledovania. Dnes sú jedným z najobľúbenejších zariadení v každej domácnosti alebo kancelárii. Hoci nie je možné, aby každá ľudská bytosť bola všade v tom istom čase, tieto kamery sú ako extra dvojica očí, ktoré za vás budú držať stráž, keď ste preč.

Špionážne kamery sú nahrávacie zariadenia, ktoré sú určené na to, aby boli udržiavané v diskrétnosti a aby mohli zaznamenávať aktivity podozrivých ľudí. Ak ste nedávno zakúpili špionážnu kameru, ale neviete, ako ju dobre umiestniť, aby ste dosiahli optimálny výkon a umiestnili ju tak aby o tom nikto nevedel, tu sú niektoré spôsoby, ako ju môžete udržať v tajnosti:

Domov: Prvou vecou pri výbere špionážnej kamery, je vybrať také bezpečnostné zariadenie, ktoré nie je ľahko viditeľné a je v zanedbateľnej veľkosti. Špionážna kamera umiestnená v knihe, pere, hodinách, foto rámčekoch, starožitnostiach atď. je oveľa diskrétnejšia a nepriťahuje pozornosť okolia. Ak ste sa však rozhodli pre kameru bežnej veľkosti, prvou vecou, ktorú musíte zaistiť je to, aby bola bezdrôtová. Rozdiel medzi bezdrôtovým alebo drôtovým pripojením je v jeho inštalačnom procese. Bezdrôtová kamera nebude mať žiadne ďalšie šnúry a káble, ktoré vám uľahčia umiestniť ju kamkoľvek chcete, ale môžete trpieť problémami s kvalitou. Káblové kamery vám na druhej strane môžu poskytnúť vynikajúcu kvalitu obrazu, ale možno sa budete musieť vysporiadať s ďalšími káblami, ktoré sú potrebné na zapojenie. Jedno z najúčinnejších miest na umiestnenie takýchto kamier je vedľa okna. Môžete tiež zvážiť predné dvere, zadné dvere a akékoľvek iné východy.

Kancelária: Každá kancelária má bezpečnostnú kameru a každý zamestnanec si je vedomý, že je sledovaný. Avšak, trik je umiestnenie vašej špionážnej kamery v takej polohe, ktorá je najmenej viditeľná a nevzbudí žiadne podozrenia. Umiestnenie takýchto kamier je dosť náročná úloha, ale najvhodnejšie miesta pre takéto kamery sú v niektorých kvetináčoch, za klimatizáciou, vedľa hasiaceho prístroja a iných takých miestach, ktorým ľudia vo všeobecnosti nedávajú veľkú pozornosť.

Špionážne kamery sú dnes k dispozícii v mnohých tvaroch a veľkostiach a väčšina z nich je už vopred umiestnená v nejakých produktoch, ktoré sa dajú ľahko umiestniť do vašej nehnuteľnosti. So súčasným zvyšovaním miery kriminality každý deň je veľmi dôležité, aby ste boli vybavený dobrou špionážnou kamerou a aby ste sa uistili, že všetko funguje hladko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *