Expert radí: Svetelné podmienky pre optimálnu kvalitu videa

Ak ste vlastníkom svojej prvej skrytej kamery, je tu niekoľko vecí, ktoré by ste mali vedieť ohľadom svetelných podmienok a umiestnení, než s nimi začnete zachytávať nejaké záznamy.

Tak napríklad skryté kamery využívajúce tzv. pinhole kameru, potrebujú vzhľadom k svojim malým rozmerom veľa svetla v miestnosti, aby dosiahli optimálnu kvalitu obrazu. Dobrou správou je, že veľa skrytých kamier majú prisvietenie, ktoré sa osvedčí hlavne v takých priestoroch, kde neviete svetlo v miestnosti vy sami ovplyvniť, alebo nie ste prítomní aby ste mohli zažať svetlo a pod. Celkovo, skryté kamery s prisvietením pracujú lepšie než kamery bez neho a to aj v bežných osvetlených podmienkach.

Čo sa týka umiestnenia kamery s nočným videním, myslite na kameru ako na baterku. Skúste si s baterkou namieriť na miesto, ktoré by ste chceli sledovať. Lúčom, akým baterka miesto osvetlí, osvetľuje aj nočné prisvietenie. Ak chcete nahrávať v tme, uistite sa, že objektív kamery smeruje presne na miesto, ktoré chcete sledovať.

Takže zatiaľ čo skryté kamery s prisvietením ponúkajú najlepšiu kvalitu obrazu vo všetkých prostrediach, pamätajte na to, že skryté kamery na sledovanie nemusia vyzdvihnúť najmenšie detaily sledovaného subjektu. Vyzdvihnú tie najdôležitejšie aspekty, ako napríklad pohlavie, etnický pôvod, typ oblečenia, stavbu tela osoby a pod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *