Prečo je skrytá kamera nevyhnutnosťou, ak máte doma opatrovateľku

Pravdepodobne ste už v televízii videli prípady, ktoré ukazovali, čo sa stane, keď si ľudia myslia, že ich nikto nevidí. Tieto skryté kamery sú mimoriadne užitočné, ale mnoho ľudí ich nevyužíva. Skutočnosť, že by sa vaše dieťa stalo obeťou pestúnky, by mala byť dostatočným dôvodom na kúpu.

Právne subjekty

Než sa vyberiete do obchodu, aby ste si kúpili skrytú kameru, musíte si byť vedomí všetkých právny dôsledkov toho, že kameru máte. Jedna vec, ktorú by ste mali vedieť, je skutočnosť, že môžete kameru legálne inštalovať v každom štáte, ale týka sa to len kamier, ktoré nenahrávajú zvuk. Ak kamera zvuk má, existuje niekoľko štátov, ktoré to nedovoľujú. Môžete byť stíhaní za porušenie zákona a obsah vašej kamery bude použitý na súde. V prípade, že chcete mať kameru aj so zvukom, musíte to oznámiť opatrovateľke.

Bezpečnosť

Ako už bolo spomenuté vyššie, existuje početné množstvo nahrávok so skrytých kamier, ktoré zachytili zlé správanie opatrovateliek. V niektorých prípadoch boli deti verbálne alebo fyzicky napadnuté. Keďže opatrovateľky netušili, že ich niekto sleduje, bez rozmyslu deti zneužívali. Je ťažké nechať svoje deti s niekym, koho dobre nepoznáte. Napriek tomu je to niekedy nevyhnutné, najmä ak nemáte nikoho známeho po ruke. Vedieť, že v dome máte skrytú kameru, vám dá pocit istoty. Dokonca aj vtedy, ak nejaký incident vaša kamera nahraje. Vďaka nemu bude môcť vyvodiť dôsledky a budete vedieť, že sa to už nezopakuje.

Krádež

Existuje veľa rodičov, ktorí si najali opatrovateľky na sledovanie ich detí a keď sa vrátili domov, nejaké veci mohli chýbať. Bez dôkazu môže byť len veľmi ťažké dokázať vinu osobe, ktorá s tým mala niečo spoločné. Skrytá kamera to môže zmeniť. Skryté kamery v skutočnosti nahrajú oveľa viac krádeží, než zlé správanie opatrovateliek.

Zlé správanie

Vaša opatrovateľka pozýva k vám domov ľudí, keď nie ste doma? Máte obavy, že vaše dieťa bude vystavené fajčeniu, alkoholu alebo drogám? Myslíte si, že sú vaše deti vystavené nevhodnému správaniu dospelých. Ak máte podozrenie, že niektoré z týchto typov aktivít prebieha, mali by ste určite zvážiť inštaláciu kamery.

Vzácne okamihy

Zatiaľ čo väčšina ľudí spája tieto kamery s nepriaznivými situáciami, kamery môžu zachytiť aj niečo iné. Ak ste rodič, ktorý pracuje nekonečné hodiny, je bežné, že premeškáte dôležité medzníky v živote svojho dieťaťa. Dokonca aj keď nie ste prítomní, aby ste mohli sledovať svoju ratolesť pri prvých krokoch, je stále lepšie si to prezrieť na zázname, ako to len počúvať od ostatných.

Existuje nespočetné množstvo dôvodov, prečo rodičia inštalujú skryté kamery. Bez ohľadu na to, či chcete mať svoje dieťa v bezpečí, chrániť cennosti alebo zachytiť vzácne momenty, môže byť investícia do skrytej kamery užitočná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *