Poradňa: Problémy pri prehrávaní záznamov z kamier

Niekoľko krát za týždeň dostávame od návštevníkov otázky ohľadom prehrávanie video záznamov z ich skrytých či špionážnych kamier.

Najčastejšou otázkou je niečo takéto: “Dvojitým kliknutím otvorím video súbor, ale po otvorení obrazovka zostane čierna.

Ďalšími podobnými otázkami sú:

  • Program Windows Media Player nemôže prehrať súbor
  • Počujem zvuk, ale nevidím video
  • Počítač hlási chybu pri pokuse o otvorenie video záznamu
  • Obrazovka je stále čierna

Vyššie spomínané problémy sa vyskytujú zvyčajne, keď počítač nebol aktualizovaný pomocou najnovších kodekov na prehrávanie videa. Video kodeky sú v podstate počítačové spôsoby interpretácie videa. Po lopate povedané, kodeky naučia počítač, ako prehrávať video záznamy. Technológia v skrytých kamerách často využíva špičkovú kompresiu videa na dosiahnutie najlepšieho obrazu, čo znamená, že ak nemáte aktualizované kodeky na prehrávanie video záznamov, môže mať počítač s prehrávaním problémy.

Našťastie existuje veľmi jednoduché riešenie tohto problému – a funguje ako na počítačoch s operačným systémom Windows, tak aj na počítačoch Mac! Odporúčame stiahnuť prehrávač VLC Media Player, ktorý je voľne dostupný na internete. A prečo práve tento prehrávač? Je to z toho dôvodu, že v sebe obsahuje predinštalované najnovšie video kodeky.

Stiahnutie a inštalácia aplikácie VLC Media Player trvá len niekoľko minút. Technológie napredujú míľovými krokmi, tak sa vám môže stať, že dneska ste video prehrali, ale zajtra už nie. Program preto odporúčame občas aktualizovať, aby sa aktualizovali aj kodeky. Vyhnite sa rôznym podvodným stránkam, ktoré si budú žiadať nejaké poplatky a podobne. Program je ZADARMO a je voľne stiahnuteľný z internetu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *